Please activate some Widgets Or disable it from theme option

آموزش پیانو در کرج

Categoriesموسیقی

آموزش پیانو در کرج را با کمک آموزشگاه موسیقی آوادیس  آغاز نمایید.

در کنار شماهستیم با اساتید حرفه ای و آموزش‌های عالی و روز دنیا که آهسته و پیوسته با یک برنامه آموزشی تعاملی شما را به سمت هدف تان سوق دهیم. تنها کافیست با ما تماس بگیرید. تا با انتخابی درست آموزش پیانو را در سطح حرفه‌ای بیاموزید.

آموزشگاه موسیقی در کرج

آموزشگاه موسیقی آوادیس در این مطلب اطلاعات مفیدی در مورد انواع پیانو به شما خواهد داد. تا با اطمینان کافی تدریس نوع پیانوی مدنظر خود را آغاز نمایید.

انواع پیانو

پیانوهای دیواری

این نوع از پیانو معمولاً بدنه‌ای تمام چوبی را دارا می‌باشد. و ساز مناسبی برای شروع نوازندگی است. البته برای اینکه بدانید پیانوی شما چقدر برای یک فرد مبتدی مناسب است. و یا بالعکس آن، باید ارتفاع ساز را اندازه گیری نمایید.
در حقیقت هرچه ارتفاع ساز بیشتر باشد. پیانو حجم صدای بالاتری دارد و برای نوازندگی حرفه‌ای‌ مناسب‌تر است. دلیل این امر را می‌توان در طولانی‌تر شدن سیم‌ها و همچنین بزرگ‌تر شدن صفحه‌ی صدا دانست. اگر پیانو دیواری شما طولی بین ۱۱۰ تا ۱۳۰ داشته باشد. شما یک پیانو دیواری حرفه‌ای‌ دارید.

در حقیقت سایزهای بالای این نوع پیانو می‌تواند از بسیاری از پیانوهای رویال که در سایز کوچک ساخته می‌شود. بهتر عمل کند.

پیانو اسپینت
کوتاه‌ترین نوع از پیانوهای دیواری، اسپینت نام دارند. این ساز کوچک که قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر سازها دارد. معمولاً برای شروع نوازندگی استفاده می‌شود.

ارتفاع ساز اسپینت معمولاً بین ۹۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر است. و جعبه‌ی صدای کوچکی دارد. علاوه بر این اکشن یا سیستمی که نیرو را در پیانو انتقال می‌دهد. در این نوع، بسیار ساده طراحی‌شدهاست. همین امر باعث ارزان‌تر بودن این نوع از پیانو است.

برای آموزش پیانو در کرج میتوانید باآموزشگاه آوادیس تماس حاصل فرمایید. درخدمت شما هستیم. با جدیدترین متد های آموزشی روز دنیا.

تدریس پیانو در کرج

پیانو کنسول
این ساز، به پیانوی ماندگار معروف است. اگر یک پیانوی کنسول در خانه داشته باشید. باید گفت شما وسیله‌ای مادام‌العمر برای تمرین کردن پیداکرده‌اید. ارتفاع این نوع از پیانو معمولاً بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر است. و ساختمانی بسیار محکم و بادوام دارد.
این ویژگی باعث شده تا از پیانو کنسول در آموزشگاه‌ها و مراکز آموزش موسیقی به‌وفور استفاده شود. این پیانو در بسیاری از قسمت‌ها به پیانوهای بزرگ یا رویال شباهت دارد.

آموزش پیانو در کرج

پیانو رویال 

پیانو رویال، معمولاً حرفه‌ای‌ترین نوع از ساز پیانو است. که انواع مختلفی دارد. البته باید گفت عمده تفاوت در پیانوهای رویال، طول ساز است. کوچک‌ترین سایز پیانوهای رویال را اصطلاحاً بیبی یا پیانو بچه می‌گویند. این نوع طولی حدود ۱۴۵ تا ۱۶۰ متر دارد. و معمولاً به دلیل سایز مناسب، محبوب‌ترین نوع پیانوی رویال است.
نوع دیگر این پیانوها، پیانوی متوسط یا مدیوم گرند است. طول این نوع معمولاً بین ۱۶۰ تا ۲۱۵ سانتی‌متر است. نوازندگان حرفه‌ای‌ معمولاً از سایز ۱۹۰ سانتی این مدل برای تمرین استفاده می‌کنند. این سایز از پیانو رویال پرفشنال گرند نام دارد.

سایز ۲۰۰ تا ۲۱۵ سانتی‌متری این مدل نیز با نام آرتیست شناخته می‌شود. که برای نوازندگی در کنسرت و اجراهای حرفه‌ای‌ مناسب است.
اما بزرگ‌ترین سایز پیانو رویال طولی حدود ۲۷۵ متر دارد. و معمولاً برای کنسرت‌های بزرگ یا سالن‌های اجرای پرجمعیت استفاده می‌شود. این نوع از ساز می‌تواند کلید یا کلاویه های بیشتری نیز داشته باشد. این نوع را معمولاً هالف کنسرت یا فول کنسرت می‌نامند.

پیانو دیجیتال
در این مدل از پیانو، سیستم کلاسیک به‌طورکلی کنار رفته و همان‌طور که از نام این ساز پیداست. در ساخت آن از سیستم دیجیتال بهره گرفته‌شده است. صدای نت‌ها در پیانو دیجیتال، از مدل آکوستیک یا کلاسیک الگوبرداری شده است. و شدت صدا برخلاف پیانو آکوستیک در این مدل از طریق بلندگوهای تعبیه‌شده، زیاد و یا کنترل می‌شود. اگرچه پیانو دیجیتال باوجود تمامی پیشرفت‌ها، هنوز نتوانسته است. ازلحاظ شدت کیفیت و صدا با پیانو آکوستیک برابری کند. ولی به دلیل قیمت و ساخت ساده‌ی آن، امروزه در بین علاقه‌مندان به موسیقی، بسیار رواج پیداکرده است.

آموزش پیانو در کرج

کلاس پیانو در کرج

کلاس پیانو در کرج توسط آموزشگاه موسیقی آوادیس در تمامی روزهای هفته مطابق برنامه هفتگی منظم و دقیق انجام می‌پذیرد.

آموزشگاه آوادیس آکادمی در تمامی سالهای فعالیت خود توانسته است. هنرجویانی توانمند و آماده ورود به دنیای کنسرت و توانمند وحرفه ای  را به عرصه موسیقی معرفی نماید.

شما هم می‌توانید با آوادیس آکادمی آموزش پیانو در کرج را در سطح پیشرفته بنوازید.

شماره های تماس با آموزشگاه آوادیس آکادمی:

02634214334

02634214333

 09102626135

آموزش گیتار – آموزش سنتور -آموزش تار

Leave a Comments