Please activate some Widgets Or disable it from theme option

کلاس ویولن در کرج

آموزش ویولن در کرج

Categoriesموسیقی

آموزش ویولن در کرج را با کمک آموزشگاه موسیقی آوادیس شروع کنید. در کنار شما هستیم با اساتید حرفه‌ای و آموزش‌های درجه یک با استفاده از متدهای روز دنیا.

ساز های آرشه ای به وسیله آرشه اجرا می‌شوند.آرشه به معنای کمان می‌باشد.
ساز‌های زهی- آرشه‌ای در موسیقی ایرانی به دو ساز کمانچه و قیچک اشاره رفت ، در بخش حاضر (موسیقی غربی ) از چهار ساز دیگر نام می‌بریم:

1- ویولن

2-ویولن آلتو

3- ویولنسل

4- کنترباس

ساز ویولن حدود 70-60 سالی است که در ایران شناخته شده و حتی مکاتبی هم برای تعلیم اجرای موسیقی ایرانی توسط استادان نوازنده این ساز به وجود آمده است.

اساتید آموزش ویولن در کرج در آموزشگاه موسیقی آوادیس :

نام استاد تخصص روز آموزش
کیوان دباغی ویلن و ویلن آلتو شنبه و یکشنبه
کوروش کشاورز ویلنسل  دوشنبه
کیوان دباغی ویلن و ویلن آلتو چهارشنبه و پنجشنبه

تدریس ویولن در کرج

چهار ساز گفته شده همگی چهار سیمه هستند.ساز کنترباس گاه دارای سه و به ندرت پنج سیم است.
این چهار ساز از قسمت‌هایی چون  بدن و دسته و سر تشکیل شده‌اند.

بدن جعبه ای است تو خای که ضمنا نقش تقویت کننده صوت را بر عهده دارد دسته ساز در نوع آرشه ای فاقد دستان است. (به همین علت حصول هر صوت بینابینی ما بیم دو صوت ممکن است، زیرا نوازنده می‌تواند انگشتان خود را در تمام طول سیم بلغزاند.)

در قسمت سر ساز جعبه گوشی‌ها قرار دارد و در انتهائی ترین نقطه سر ، ادامه جعبه به شکل مارپیچ و روبه جلو ، به دور خود پیچیده است.

در قسمت‌های سه گانه ، به مقیاسی متفاوت ، سه ساز اول کاملا به هم شبیه هستند، در حالی که ساز کنر باس اندکی با آنها اختلاف دارد.

بدن در ویولون و ویولا و ویولنسل از دو سطح کمی منحنی (پشت ماه ) و یک نوار چوبی – که این دو سطح به هم می‌پیوندد. تشکیل شده لبه‌های انتهائی بالا و پایین هر دو سطح دایره ای شکل شده و در قسمت وسط فر رفتگی یافته اند. روی سطح روِینزدیک این فرو رفتگی در وسط شکافی به شکل F بریده شده است. که به طور قرینه در دو جانب خرک ساز قرار گرفته‌اند.

حد بالائی نت هی وسعت صدا در این ساز‌ها مشخص نیست.

اگر چه تمام ساز های چهار گونه بالا با آرشه نواخته می‌شوند، اما گاه در بعضی از لحظه‌ها به ابتکار آهنگساز از نوازنده خواسته می‌شود. که ساز را به جای آرشه باانگشت بنوازد.

در این صورت او آرشه را در مشت راست نگاه داشته است. و با انگشت اشاره همان دست روی سیم سیم زخمه می‌زند.

کلاس ویولن در کرج

1.ویولن

آموزش ویولن در کرج

ساز زهی – آرشه ای، کوچک ترین ساز این دسته،که برای نواختن روی شانه چپ قرار می‌گیرد و به کمک آرشه که در دست نوازنده است نواخته می‌شود.سیم‌های ویولن قبلا از روده گوسفند ساخته می‌شد.

امروز در سیم‌های بم تر ، برروی روده سیم فلزکی نازکی می‌پیچید. و در سیم‌های زیرتر از مفتول فلزی تنها استفاده می‌شود.

سیم‌های ویولن از زیر ترین تا بم ترین سیم به ترتیب پائین کوک می‌شوند.

می سیم اول

لا سیم دوم

ر سیم سوم

سل سیم چهارم.

بنابراین اصوات سیم ها نسبت به یکدیگر به ترتیب فاصله پنجم را تشکیل می دهند.

آموزش ویولن در کرج

وسعت صدای ویولن از این قرار است :

آموزش ویولن در کرج

در این وسعت صدا،ویولن قادر است تمام فواصل کروماتیک غربی و فواصل کروماتیک مخصوص موسیقی ایرانی و هر موسیقی دیگر را حاصل کند.به شرط آنکه گوش نوازنده در تشخیص شان استاد باشد.

ویولن سازی تکنواز و همنواز است.عضو مهم چه در ارکسترهای کوچک (حتی دو تا سه نوازنده)و چه در ارکسترهای بزرگ (ارکستر سنفونیک) به شمار می‌رود.

آموزش ویولا در کرج

2.ویولن آلتو (ویولا)

آموزش ویولن در کرج

از نظر ساختمانی و طرز گرفتن عینا شبیه به ویولن، فقط حدود چند سانتی متر از آن بزرگتر است.تفاوت دیگر این ساز با ویولن در کوک و وسعت آن است.

سیم های چهارگانه در این ساز :

آموزش ویولن در کرج

فواصل سیم‌ها در این ساز نیز،مانند ویولن ، پنجم است و باید دانست که نت این ساز را با کلید ((دو)) ی روی خط سوم می‌نویسند.

نقش تکنواز در این ساز کمی کم تر از این نقش در ویولون است.در عوض ویولن آلتو یکی از اعضای مهم همنوازهای کوچک و همنواز بزرگ (سنفونیک و نظایر آن) است.

آموزش ویولن در کرج با آموزشگاه موسیقی آوادیس

آموزش ویولنسل در کرج

3.ویولنسل

آموزش ویولنس در کرج

ویولنسل چنان بزرگتر از دوساز آرشه‌ای قبلی است که نوازنده مجبور است آنرا برای اجرا بر روی زمین،مابین پاهای خود تکیه دهد.درحالیکه خود روی صندلی می‌نشیند.از این جهت در انتهای تحتانی ویولنسل ، میله آهنی نصب شده (که در غیر هنگام اجرا آن را باز می‌کنند.یا می پیچند و به داخل جعبه سر می دهند. )و نوک آن روی زمین قرار دارد.

فواصل سیم‌های چهار گانه این ساز به تر تیب ((پنجم)) و به قرار زیر است:

آموزش ویولن در کرج

یعنی همان کوک سیم‌های چهار گانه  ویولن آلتواست آلتواست در یک اکتاو پائین تر.

آموزش ویولنسل در کرج با آموزشگاه موسیقی آوادیس میسر نمایید.

وسعت صدای این ساز عبارت است از:

آموزش ویولن در کرج

نت این ساز را در اصوات بم با کلید ((فا))، در اصوات وسط با کلید ((دو)) (ی خط چهارم)و در اصوات زیر با کلید ((سل)) می‌نویسند.

آموزش کنترباس در کرج

4.کنترباس

آموزش کنترباس در کرج

بزرگترین و بم ترین عضو گروه ساز های آرشه‌ای است.شکل ظاهر آن کمی با سه ساز قبلی تفاوت دارد،توضیح آن که در قسمت بالای بدنه،جدار خارجی مانند سه ساز دیگر گرد نیست.
بلکه  با انحنائی عکس انحنای آنها ؛ کم و بیش  در جهت مماس شدن با دسته پیش می‌رود. سطح ساز در عقب نیز – برخلاف سه ساز دیگر -گرده ماهی نبوده،بلکه صاف است.

اختلاف دیگر این ساز در آن است که امروزه سیم های کنترباس به فاصله چهارم کوک می‌شود،به این ترتیب:

آموزش ویولن در کرج

نکته دیگر اینست که در این ساز اصوات عملا یک اکتاو بم تر از نتی که برای آن می‌نویسند صدا می دهد،به این ترتیب،اصوات عملی سیم‌های چهارگانه بالا چنین است:

آموزش ویولن در کرج

برخی از کنترباس ها دارای پنج سیم هستند، و کوکشان عبارتست از :

آموزش ویولن در کرج

دو سیم 4 و 5 در این نو کنترباس به فاصله سوم کوک می‌شود.

برخی دیگر در این ساز چهارسیمه با همان کوک یاد شده در بالا است.ولی سیم بم (می)به یاری دستگاهی مکانیکی که در ساز تعبیه شده،می‌تواند تا فاصله سوم بزرگ (نت(دو))بم تر شود و دو باره به کمک همان دستگاه نت((می)) را بشنواند.

در قرن نوزدهم و کمی قبل از آن کنترباس ها دارای سه سیم بوده‌اند.

هزینه کلاس ویولن

هزینه کلاس ویولن در کرج هم برحسب تعرفه‌های معین از هنرجو دریافت می‌شود.درواقع که البته منطقه به منطقه در شهر و آموزشگاه به آموزشگاه متفاوت است. هزینه کلاس ویولن در کرج بسته به این مورد پیش کدام آموزشگاه موسیقی و استاد مهارت کسب می‌کنید، متفاوت است و برخی از اساتید این ساز هستند که براساس تجربه و متدهایی که برای آموزش به‌کار می‌برند به‌عنوان بهترین استاد ویولن در تهران شناخته می‌شوند.
هزینه‌های بیشتری نسبت به دیگر اساتید کمتر شناخته‌شده خواهد داشت.

برای یافتن یک استاد ویولن در کرج تنها کافی‌ می‌باشد که با ما تماس حاصل فرمایید.

برای آموزش ویولن در کرج می‌توانید از برنامه آموزشی آوادیس دیدن نمایید.

شماره تماس با آموزشگاه آوادیس:

۰۲۶۳۴۲۱۴۳۳۴

۰۲۶۳۴۲۱۴۳۳۳

۰۹۱۰۲۶۲۶۱۳۵

آموزش ویولن در جهانشهر- آموزش ویولن در مهرشهر – آموزش ویولن در آزادگان – آموزش ویولن در مهرشهر -آموزش ویولن در کارخانه قند – آموزش ویولن در هفت تیر- آموزش ویولن در عظیمیه -آموزش ویولن در طالقانی – آموزش ویولن در محمدشهر- آموزش ویولن در میدان شهدا – آموزش ویولن در گوهردشت – آموزش ویولن در باغستان- تدریس ویولن در جهانشهر- تدریس ویولن در مهرشهر – تدریس ویولن در آزادگان – تدریس ویولن در مهرشهر -تدریس ویولن در کارخانه قند – تدریس ویولن در هفت تیر- تدریس ویولن در عظیمیه – تدریس ویولن در طالقانی – تدریس ویولن در محمدشهر- تدریس ویولن در میدان شهدا – تدریس ویولن در گوهردشت – تدریس ویولن در باغستان