موسیقی آوادیس آکادمی

آدرس:

جهانشهر- میدان سپاه بلوار جمهوری- کوچه شهید جدیدی- پلاک ۲۸

تلفن تماس:

02634214333|| 09102626135

ایمیل:

musicavadis@gmail.com

آموزش سه تار در کرج

آموزش سه تار در کرج

آموزش سه تار در کرج را با کمک آموزشگاه موسیقی آوادیس شروع کنید. در کنار شما هستیم با اساتید حرفه‌ای و آموزش‌های درجه یک با استفاده از متدهای روز دنیا.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با آموزشگاه آوادیس تماس حاصل فرمایید. تا راهنمایی های لازم را جهت انتخابی درست دریافت نمایید.

برای آموزش سه‌تار در کرج در ابتدا باید بدانید که قرار است چه نوع سازی را آموزش ببینید و سه تار چه نوع سازی می‌باشد. سه‌تار از سازهای اصیل موسیقی ایرانی است که عموما در محدوده جغرافیایی غرب آسیا رایج می‌باشد.

این ساز از انواع سازهای تنبور می‌باشد و در دسته ساز های زهی و مضرابی قرار دارد. سه‌تار از نظر روش نواختن و شمایل دسته بسیار به ساز تار شبیه است. و به همین سبب نوازندگان تار با نواختن این ساز نیز آشنایی دارند. به این دلیل سه‌تار می‌نامند که در گذشته سه سیم داشته است اما امروزه چهار سیم یا تار دارد که بین سیم سوم و چهارم آن فاصله کمتری وجود دارد و نزدیک به هم قرار گرفته‌اند و هم‌زمان با هم نواخته خواهند شد.

مجموع این دو تار را سیم بم می‌گویند.

اگر شما علاقه مند به یادگیری موسیقی و به دنبال بهترین آموزشگاه موسیقی در کرج هستید، پیشنهاد ما به شما آوادیس می‌باشد.

کلاس سه تار در کرج

سه تار از خانواده تنبور است. اما امروزه از نگاه روش نواختن و شکل دسته و تکنیک ها بسیار به تار نزدیک است.
در حقیقت سه تار در گذشته سه سیم (تار)داشته و اکنون چهار سیم دارد. که سیم سوم و چهارم آن نزدیک به هم قرار دارند. و همزمان نواخته می شوند و مجموعه آن دو را معمولا سیم بم می‌نامند.

با گذشت زمان کسانی چون ابونصر فارابی ، ابو علی سینا ، صفی الدین ارموی و از متاخران ابوالحسن خان صبا لزوم افزایش یک سیم دیگر به این ساز را درک کرده و سه تار های امروزی دارای چهار سیم هستند. این سیم از نظر تاریخی چهارمین سیمی است. که روی ساز قرار گرفته ، ولی در ترتیب قرار گیری سیم‌ها از پایین به بالا سیم سوم است.

سیم سوم سه تار به سیم مشتاق معروف است. و به روایتی از ابوالحسن صبا این سیم را نخستین بار درویشی به نام مشتاق علی شاه به این ساز افزوده است.

صدای این ساز افزوده است.صدای این ساز برای نخستین بار در سال ۱۳۰۶ بااجرای پروانه ضبط شد.

تدریس سه تار در کرج

درحقیقت سه تار از ساز‌های زهی و مضرابی موسیقی ایرانی است که با ناخن انگشت اشاره دست راست نواخته می‌شود.

این ساز، دارای 4 سیم از جنس فولاد و سیم زرد از جنس مس است. که به موازات دسته،از کاسه تا پنجه کشیده شده اند.

ساز سه تار دارای 28 پرده قابل حرکت از جنس روده ی حیوانات یا ابریشم است.

صدای آن ظریف و تو دماغی و تا حدودی غمگین است. و گسترده صوتی آن از هنگام بم دو زیر خط حامل تا لا بمل بالای خط و در نتیجه نزدیک به 3 اکتاو است.

این ساز پیشتر هم خانواده با سازهایی چون دوتار و تنبور بوده است. و امروزه به تار بسیار نزدیک تر است. در موسیقی دستگاهی ایران استفاده از سه تار بسیار رواج دارد. گرچه بیشتر برای تک نوازی مورد استفاده می‌گیرد.
این ساز برای هر دستگاه کوک ویژه‌ای دارد، ولی فاصله چهارم یا پنجم پایین رونده معمولا بین سیم‌های اول و دوم ثابت است.

آموزش سه تار در کرج با آموزشگاه موسیقی آوادیس

تدریس سه تار در کرج

اگر شما علاقه مند به ساز پیانو هستید و دوست دارید در کلاس پیانو آوادیس شرکت نمایید. برای اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

استاد سه تار در کرج

با اینکه اطلاعات نسبتا خوبی نسبت به یک ساز استاندارد سه تار به دست آورده‌اید اما توصیه می‌شود در هنگام خرید ساز با یک استاد سه‌تار در کرج یا شخصی که در این زمینه تجربه بیشتری دارد بروید و هرگز تنها به خرید اقدام نکنید.
نام‌های تعیین سطحی که سازندگان ساز انتخاب می‌کنند شامل سه مهر دو مهر و یک مهر می‌باشند که به ترتیب هر چه تعداد مهرها بیشتر باشد آن ساز سه تار از کیفیت بالاتری برخوردار است. گاهی اوقات ممکن است که افراد سوء استفاده‌گر از مهر سازندگان سرشناس برای فریب خریداران استفاده کنند. به همین جهت پیشنهاد می‌شود با فرد با تجربه و از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید سه‌تار نمایید تا ازضمانت سلامت و اصیل بودن آن اطمینان حاصل کنید. خرید ساز سه تار به عنوان اولین قدم برای آموزش سه‌تار مهم و قابل توجه است چرا که تهیه یک ساز خوب نصف مسیر یادگیری است. حتی پیشنهاد می‌شود اگر توان مالی دارید یک ساز سه‌تار حرفه‌ای تهیه کنید تا آخر عمر برایتان باقی می‌ماند.

آموزش خصوصی سه تار درکرج

اگر شما هم تمایل دارین که آموزش سه تار در کرج ، را در آموزشگاه موسیقی آوادیس به صورت فردی پیش ببرید، پیشنهاد ما به شما کلاس خصوصی سه تار در کرج می‌باشد.برای ثبت نام در آوادیس تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید تا توسط مشاوران ما راهنمایی شوید. اما آموزش خصوصی سه تار در کرج ، برای کدام دسته از هنرجویان کاربردی است ؟! خیلی از هنرجویان دوست دارند که میزان توجه و اهمیت استاد را کاملا از آن خود داشته باشند و همینطور به صورت انفرادی تکنیک‌ها و فنون نواختن سه تار را آموزش ببیند. در این سبک از کلاس‌ها شما به صورت کاملا مستقیم ساز سه تار را آموزش می‌بینید . و همینطور اینکه رفع اشکال بسیار راحت تر است . امااینکه شما صلاحیت حضور داشتن در کلاس‌های خصوصی را داشته باشید در آغاز باید با استاد مربوطه مصاحبه‌ای را داشته باشید.

نحوه نواختن ساز سه تار

نوازندگان سه تار برای اجرای آن ، در حالت نشسته روی زمین یا صندلی، کاسه ساز را به صورت مورب و با زاویه ۴۵ درجه روی ران راست قرارداده  و با سرانگشتان دست چپ روی پرده ها ( دستان ها )ی روی دسته سه تار حرکت می‌کنند. و در با انگشت اشاره دست راست خود به سیم ها ضربه می‌زنند.

معمولا برای نوازندگی فقط انگشتان اشاره، میانی ، حلقه و در بعضی موارد انگشت کوچک دست چپ استفاده می‌شوند. اما در آثار استادان، استفاده از انگشت شست برای پرده گیری روی سیم بم نیز کاربرد دارد. در  حین نوازندگی سه تار ، می توان با زخمه زدن نزدیک به خرک ، صدارا کمی زبر و خشن کرد.
و با انجام این کار نزدیک به گلوی ساز صدایی نرم و ملایم و اصطلاحا پخته تر تولید می‌شود.

در ساخت ساز سه تار از چوب (معمولا گردو و توت و افرا)برای بدنه و (توت)برای صفحه و (گردو) برای دسته و از فلز (برنز و فولاد) برای سیم‌ها و از استخوان برای تزینان دسته ،شیطانک و گاهی اوقات سیم گیر استفاده می‌شود.

در آموزشگاه موسیقی آوادیس تدریس سه تار در کرج انجام می‎‌پذیرد.

اساتید ما در کنار شما هستند تا آموزش سه تار در کرج را از مبتدی تا حرفه ای بیاموزید.

بهترین آموزشگاه سه تار در کرج

بهترین آموزشگاه سه تار در کرج با نام آموزشگاه موسیقی آوادیس در شهر پرجمعیت کرج شناخته شده است. همیشه سعی کردیم در راه خود ثابت قدم باشیم و هنرجویانی را پرورش دهیم که از هنر موسیقی نه تنها فقط برای تجربه ساز نوازی بلکه به درآمد زایی هم برسند.

خوب اولین مرحله برای انتخاب آموزشگاه سه تار خوب در کرج انتخاب آموزشگاهی می‌باشد که دارای اساتید با تجربه و حرفه‌ای می‌باشد.استادی که دلسوزانه ساز سه تار را به شما آموزش دهد و متد‌های آموزشی او به روز باشد و طبق استاندارد‌های جهانی باشد.بعد از استاد خوب مهم ترین مسئله محیط آموزشی مناسب و مطابق با زیبایی‌های موسیقی باشد که اشتیاق هنرجو به فراگیری موسیقی دوبرابر شود.

این همه ماجرا نیست شما به آموزشگاهی بروید که سالن برگزاری کنسرت هنرجویی را دارا باشد. که حین آموزش بنوانید ساز نواری در محیط‌های بزرگ و واقعی تر را تجربه نمایید.

دارای مدیریت با تجربه و کلاس‌هایی با تایم بندی مناسب باشد. برای ثبت نام با ما تماس حاصل فرمایید. آموزش سه تار در کرج با آموزشگاه موسیقی آولدیس

۰۲۶۳۴۲۱۴۳۳۳ – ۰۹۱۰۲۶۲۶۱۳۵

آموزشگاه موسیقی سه تار در کرج

ساز سه تار به علت ویژگی صوتی خاص خود و صدای ظریفش،همواره مورد توجه صوفیان بوده است.

اجزا ساز سه تار:

 • سرپنجه یا جعبه گوشی
 • گوشی ها
 • پرده قبل از شیطانک
 • شیطانک
 • پرده‌های اصلی(چهارلایی)
 • پرده های فرعی(سه لایی)
 • دسته
 • کاسه
 • صفحه
 • خرک
 • سیم گیر
 • سیم ها

ساز سه تار دارای دارای دو قسمت کاسه و دسته است.

خرک روی صفحه و سیم گیر در انتهای کاسه قرار دارد. به گونه ای که اگر ساز ایستاده روی زمین باشد. سیم گر با زمین در تماس خواهد بود.

در انتهای دسته پنجه قرار دارد. که محل قرار گرفتن گوشی یا ابزارهای تنظیم کوک است.
سه تار در مقایسه با تار فاقد جعبه گوشی است. و گوشی ها روی سرپنجه سوار شده اند و داخل آن نیستند.

آموزش سه تار در کرج با آوادیس.

آموزش سه تار در کرج

کاسه ساز سه تار

کاسه سه تار از نظر ساختاری مانند کاسه عود یا تنبور بوده ولی کوچکتر از آنها و گلابی شکل است. در ازای کاسه سه تار از ۲۴ تا ۳۰ سانتی متر ، پهنای آن به تناسب بین۱۲ تا ۱۶ سانتی متر و ژرفایش نزدیک ۱۳ متر است. و معمولا از چوب توت یا گردو ساخته می شود.
ساختار کاسه ، هم می تواند یک تراش یک تکه از چوب باشد و هم از ترک های جداگانه و به هم چسبیده ساخته شده باشد.

بدنه سه تار ، شامل کاسه ، صفحه و خرک (پل روی صفحه). در انتهای کاسه نیز سیم گیر قرار دارد.آموزش سه تار در کرج با آموزشگاه موسیقی آوادیس

صفحه ساز سه تار

روی کاسه سه تار با تخته ای نازک از چوب پوشیده شده است که به آن صفحه گفته می‌شود. صفحه دارای سوراخ هایی برای خروج صدا است.و معمولا دست راست نوازنده روی آن قرار می گیرد. اما در مواردی خاص برای افراد چپ دست،عکس این مورد صادق است.

دسته ساز سه تار

در ازای دسته ۴۰ تا ۴۸ سانتی متر و قسمتی که گوشی ها در آن تعبیه می‌شوند.۱۲ سانتی متر و پهنای دسته ۳ سانتی متر است.بعضی از سازندگان برای زیبا  زیباتر شدن و همچنین برای افزایش عمر مفید ساز، از نوعی استخوان که معمولا استخوان شتر است برای پوشاندن دسته استفاده می‌کنند.

سیم گیر ساز سه تار

سیم گیر در بخش پایانی کاسه ساز قرار دارد و برای نگه داری سیم ها استفاده می شود. در گذشته سیم گیر را بیتر از جنس استخوان می‌ساختند.اما امروزه نوع چوبی آن معمول تر است.

شیطانک ساز سه تار

شیطانک بین قسمت اصلی دسته و پنجه ساز قرار می‌گیرد و جنس آن از استخوان است. کاربرد شیطانک در هدایت و تقسیم بندی سیم ها در قسمت بالای دسته می‌باشد.

گوشی  ساز سه تار

سیم ساز سه تار از یک طرف به سیم گیر در انتهای کاسه و از طرف دیگر به گوشی های کوک شونده و در انتهای دسته ساز بسته می‌شوند. با چرخاندن گوشی ها می‌توان ساز را کوک کرد.

پرده ساز سه تار

پرده‌ها نخ های باریکی از جنس روده حیوانات یا ابریشم هستند. که در عرض دسته سه تار به صورت سه لایی و چهار لایی بسته می‌شوند. و وظیفه تقسیم بندی فواصل موسیقایی را برعهده دارند. تعداد پرده‌های ساز سه تار ۲۸ عدد است که یکی از آنها قبل از شیطانک بسته می‌شود و فاصله آن با شیطنک در صدای سه تار موثر است.

آموزش سه تار در کرج

اگر شما علاقه مند به ساز تار هستید و دوست دارید در کلاس تار آوادیس شرکت نمایید. برای اطلاعات بیشتر کلیک نمایید.

هزینه کلاس سه تار

کلاس‌های سه تار بسته به مدل آن و استاد مربوطه قیمت‌های مختلفی را دارد. انتخاب نوع کلاس(آنلاین باشد یا حضوری) دلخواه شما است. اما باید به استاد توجه کافی و زیادی داشته باشید. به این دلیل که استاد پراهمیت ترین نقش را در شروع یادگیری شما دارد و اگر استاد مربوطه که شما هنرجوی آن می‌باشید، هنر و دانش کافی نداشته باشد برای شخص شما مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

و امکان دارد از یادگیری سه تار دلسرد شوید . نصفه راه رها کنید. برای شروع یادگیری سه تار به یک ساز برای نواختن هم نیاز دارید که بهتر است در مورد خرید آن از استاد مربوطه‌ خود کمک بگیرید. موقعیت جغرافیایی موسسه هم نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت کلاس‌های حضوری دارند. چرا که آموزشگاه‌های موسیقی که در مرکز شهر کرج هستند و دسترسی نسبتا خوبی دارند هزینه‌های اجاره بالایی هم می‌پردازند و همین موضوع تاثیر مستقیمی بر هزینه کلاس و آموزش سه تار دارد. البته از طرفی انتخاب این موسسات می‌تواند زمان و هزینه‌های رفت و آمد شما را کمتر کند.

آموزشگاه موسیقی سه تار در کرج ، با آوادیس همراه باشید.

برای آموزش سه تار در کرج می‌توانید از برنامه آموزشی آوادیس دیدن نمایید.

شماره تماس با آموزشگاه آوادیس:

۰۲۶۳۴۲۱۴۳۳۴

۰۲۶۳۴۲۱۴۳۳۳

۰۹۱۰۲۶۲۶۱۳۵

آموزش سه تار

آموزش سه تار در جهانشهر- آموزش سه تار در مهرشهر – آموزش سه تار در آزادگان – آموزش سه تار در مهرشهر -آموزش سه تار در کارخانه قند – آموزش سه تار در هفت تیر- آموزش سه تار در عظیمیه -آموزش سه تار در طالقانی – آموزش سه تار در محمدشهر- آموزش سه تار در میدان شهدا – آموزش سه تار در گوهردشت – آموزش سه تار در باغستان- تدریس سه تار در جهانشهر- تدریس سه تار در مهرشهر – تدریس سه تار در آزادگان – تدریس سه تار در مهرشهر -تدریس سه تار در کارخانه قند – تدریس سه تار در هفت تیر- تدریس سه تار در عظیمیه – تدریس سه تار در طالقانی – تدریس سه تار در محمدشهر- تدریس سه تار در میدان شهدا – تدریس سه تار در گوهردشت – تدریس سه تار در باغستان

سوالات متداول

سن مناسب برای یادگیری ساز سه تار چه سنی است؟ 

یادگیری ساز سه تار را می‌توان در هر سنی شروع کرد. ولی در کل آموزش این ساز به کودکان بالای 7 سال که توانایی بهتری در کنترل ساز در دست داشته باشند آسانتر است. در مجموع تمام افراد علاقمند به فراگیری ساز سه تار در هر سنی می‌توانند اقدام به یادگیری نمایند. 

آیا می‌شود ساز سه تار را به صورت آنلاین آموزش دید؟  

در اینترنت به مراتب ویدوهای آموزشی برای یادگیری ساز سه تار وجود دارد که تمامی علاقمندان می‌توانند از آن استفاده کنند ولی آموزش موسیقی به صورت حضوری به علت حضور استاد و رفع اشکال هنرجو و تدریس به صورت فیس تو فیس مطلوبتر است. اشراف استاد به هنرجو در یادگیری به صورت حضوری بیشتر بوده و یادگیری آسانتر می‌شود. 

ساز خوب را از کجا تشخیص و تهیه کنیم ؟ 

شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد .  سازی سه تاری از جنس چوب خوب و مرغوب و سیم های مناسب برخوردار باشد. بهتر است قبل از خرید ساز با استاد خود مشورت کرده و از او کسب اطلاعات کنید. 

مدت زمان یادگیری ساز سه تار چقدر است؟ 

یادگیری سه تار

یادگیری هر نوع سازی نیازمند ممارست و تمرین بی وقفه و مداوم است. شما برای یادگیری هرچه بهتر نیاز به علاقه ، استاد خوب و خبره و تکرار و تمرین به صورت مداوم دارید تا بتوانید به ساز مسلط شده و نتایج بهتری در زمینه موسیقی بدست آورید. اما درکل برای یادگیری ساز سه تار به زمانی بین 2 تا 3 سال نیاز است. 

آیا سه تار ساز سختی است ؟ 

معمولا ساز های زهی همانند ساز سه تار به مدت زمان بیشتر و تمرین بیشتری نسبت به سازهای دیگر برای یادگیری  احتیاج دارد. چراکه تسلط فرد به در دست گرفتن ساز و … تا حدودی سخت است . اما قطعا هرکاری با تمرین قابل اجرا خواهد بود.

چه کنیم که در هنگام ساز زدن انگشتمان به همه سیم ها برخورد نکند؟ 

این مسئله با درست کردن زاویه دست در هنگام نواختن ساز قابل حل است . بهتر است که به صورت حضوری از استاد خود راهنمایی بخواهید. 

یک استاد خوب سه تار باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ 

آموزشگاه موسیقی آوادیس آکادمی با بهترین اساتید موسیقی در خدمت شماست . این آموزشگاه از اساتید به نام و خبره با تحصیلات آکادمیک برای آموزش به هنرجوها بهره می‌گیرد. استاد خوب در زمینه موسیقی بتواند با هنرجشو ارتباط درست و سالمی بگیرد و با ایجاد یک محیط دوستانه و آرام به تدریس بپردازد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.