Please activate some Widgets Or disable it from theme option

هنگ درام چیست

هنگ درام چیست

Categoriesموسیقی

در این مقاله به موضوع هنگ درام چیست می پردازیم.

آموزش هنگ درام در کرج را با کمک آموزشگاه موسیقی آوادیس شروع کنید. در کنار شما هستیم با اساتید حرفه‌ای و آموزش‌های درجه یک با استفاده از متدهای روز دنیا.

هنگ‌ درام در دسته سازهای گران بحساب می آید. و می‌توان گفت علت گرانی این مدل ساز، سخت و زمان بر بودن انجام ساخت ساز و تعداد کم سازندگان آن در کل دنیا است.
هم اکنون این ساز در سراسر دنیا طرفداران بسیاری به خصوص در میان افراد جوان دارد، اما با این حال تعداد کل سازندگان آن به چند صدنفر می باشد. هنگ درام ها به طور معمول به صورت دست ساز در کارگاه ها به تولید می رسد. انتخاب فلز و آلیاژ مناسب برای ساخت هنگ درام، نیازمند به ساعت‌ها و روزها وقت برای فرم دادن آن است.

مطالعه بیشتر : آموزش  ساز فلوت کلید دار

آموزش هنگ درام در کرج

آموزش هنگ درام در کرج را از طریق آموزشگاه موسیقی آوادیس به انجام برسانید.در خدمت شما هستیم با به روز ترین متد‌های آموزشی روز دنیا.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

آموزشگاه موسیقی آوادیس، شما هنرجوی عزیز را از طریق اساتید حرفه‌ای خود از سطح مبتدی به پیشرفته هدایت می‌نماید.

همراه ما باشید.

آموزش هنگ درام در کرج

مطالعه بیشتر : آموزش ساز کاخن

تدریس هنگ درام در کرج

هنگ درام چیست؟

هنگ درام ازآن دسته سازهایی است که به طور معمول خیلی از افراد  نام آن را نیز نشنیده‌اند و بسیاری از اشخاصی که در حوزه موسیقی دارای تجربه هستند و سابقه نوازندگی دارند فقط با برخی از ویژگی‌های این ساز آشنا هستند.

اولین قدم برای آموزش هنگ درام در کرج اینست که شما باید با این ساز و ویژگی های آن آشنا شوید. آموزشگاه آوادیس در زمینه تدریس هنگ درام در کرج در خدمت شماست تا شما را به اجزا و نواختن هنگ درام آشنا کند.اینکه هر یک از موارد و اجزای آن چه وظایفی دارند.

صدای ساز هنگ‌ درام بسیارخاص و آرامش بخش می‌باشد.

دلیل زیبا بودن صدای این ساز به هارمونیک‌های آن است که در تک ‌تک نت‌های آن موجود است.

مطالعه بیشتر : آموزش ساز دف

همچنین بدنه‌ هنگ درام یکپارچه است ، زمانی که شما نتی را به تنهایی به صدا درمی‌آورید ، مابقی نت‌ها هم با شدت کمی به لرزش درمی‌آیند.

همین است که صدای ساز هنگ دارم بسیار گرم و محبوب است.

کلاس هنگ درام در کرج

یکی از نکات مهم در مورد آموزش هنگ درام در کرج اینست که شما اگر در زمینه موسیقی بی تجربه باشید و هیچ استدلالی درباره موسیقی نداشته باشید قادر خواهید بود در این کلاس های آموزشی شرکت کنید و کاملا بهره را از آنها ببرید.

در آموزشگاه موسیقی آوادیس اساتید فرهیخته ای چون استاد آشور ظفر مرادیان در کنار شما هستند. تا هنگ درام را مطابق متدهای روز بیاموزید.

مطالعه بیشتر : آموزش آهنگسازی

ساختار ساز هنگ درام

ساز هنگ درام از دو صفحه‌ی گرد و قوس دار جدا تشکیل شده است.

البته از نظر ظاهری شبیه به سپرهای استفاده شده در جنگ‌های قدیم است. این دو صفحه بر روی همدیگر قرار می‌گیرند.
تقریبا یک بشقاب پرنده‌ی فضایی را تشکیل می دهند. صفحه‌ی رویی یا قوس بالایی را Ding و صفحه ی پایینی را Gu می‌گویند. این قسمت یک سوراخ بزرگ در وسط خود دارد.

سطح Ding:

این سطح دارای هفت یا هشت فرورفتگی است.این حفره‌ها را مناطق صوتی هنگ Tone field نیز می‌نامند.
این فرو رفتگی‌ها نت های متفاوتی را تولید می‌نمایند. و دور تا دور سطح را فرا گرفته‌اند.و مرکز این سطح را Central Boss یا دینگ می‌نامند.

مطالعه بیشتر : آموزش ساز درامز 

هر قسمت صوتی خود قادر است نت هارمونیک بیشتری را تولید کند.

قطر سطح هنگ درام به طور تقریبی 52 سانتی متر و ارتفاع آن 24 سانتی متر است. دو سطح ding  و Gu از گاز نیتروژن به یکدیگر متصل می‌گردند. در فلزکاری به این روش Nitriding می‌گویند.

آموزش هنگ درام در کرج

معروف‌ترین نوازنده‌ی هنگ درام

شخصی به اسم دنیل ویپلسِ یکی از معروف ترین نوازنده‌های معروف هنگ درام در جهان است. او حرفه موسیقی را با ساز گیتار و گیتار الکتریک و ساز‌های ضربی کوچک شروع کرد. دنیل ویپلسِ برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ میلادی با هنگ درام آشنا شد و نواختن آن را فرا گرفت. این نوازنده تا به امروز قطعه‌های زیادی را برای هنگ درام ساخته و نواخته است و در کنسرت‌های خیلی زیادی هم شرکت داشته است. می‌توان گفت دنیل ویپلسِ از حرفه‌ای‌ترین نوازنده‌های ساز هنگ درام به حساب می‌آید.

مطالعه بیشتر : آموزش ساز کمانچه 

هزینه آموزش هنگ درام در کرج

همانطور که در بالا اشاره نمودیم قیمت ساز هنگ درام در مقایسه با دیگر سازهای موسیقی که امروزه وجود دارند. و هنرجویان آوادیس در یادگیری آنها کوشا هستند بالاتر است. و این مورد موجب می‌شود تا هزینه کلاس‌ هنگ درام در کرج مربوط به این ساز هم افزایش یابد. با این حال آموزشگاه آوادیس که اقدام به آموزش هنگ درام در کرج نموده است مناسب ترین هزینه را برای تدریس هنگ درام در بین رقبای خود از شما دریافت می‌کند.
و اگر شما هم به دنبال کلاس‌هایی با کیفیت بالا و با قیمت مناسب هستید. به هیچ وجه نباید شرکت در این کلاس را از دست دهید.

مطالعه بیشتر : آموزش آواز 

ثبت نام در کلاس آموزش ساز هنگ درام

اگر شما هم جز افرادی می‌باشید که قصد شرکت در کلاس‌های هنگ درام را دارید قادر هستید همین حالا از خدمات آنلاینی که سایت آوادیس آکادمی برای شما فراهم نموده است برای شرکت در کلاس‌ها استفاده نمایید. با استفاده از این خدمات شما می‌توانید اطلاعات خود درباره کلاس‌ها را افزایش داده و به راحتی در آنها ثبت نام کنید.

مطالعه بیشتر : آموزش ساز قانون

برای آموزش هنگ درام در کرجهنگ درام چیست می‌توانید از برنامه آموزشی آوادیس دیدن نمایید.

شماره تماس با آموزشگاه آوادیس:

۰۲۶۳۴۲۱۴۳۳۴

۰۲۶۳۴۲۱۴۳۳۳

۰۹۱۰۲۶۲۶۱۳۵

 

 

Leave a Comments